dr hab. n. med.
Paweł Rajwa

Urolog
Specjalista FEBU

 

dr hab. n. med. Paweł Rajwa prof. Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP), urolog, FEBU

Koncentruje swoją działalność naukową i kliniczną na nowotworach układu moczowo-płciowego, ze szczególnym uwzględnieniem raka prostaty, pęcherza moczowego i nerki.

dr Paweł Rajwa wyróżnia się wyjątkowym, nowoczesnym podejściem do pacjentów. Znany jest z empatii, cierpliwości i uważnego wsłuchiwania się w potrzeby osób, które zgłaszają się do niego po pomoc. Jego misją jest nie tylko skuteczne leczenie, ale także stworzenie bezpiecznej i komfortowej przestrzeni do rozmowy o zdrowiu — nawet w najtrudniejszych tematach, jak rak prostaty.

– Autor ponad 250 publikacji naukowych o łącznym impakcie ponad 1100 pkt, cytowany ponad 2000 razy
– Prace publikowane w prestiżowych wydawnictwach: Jama Oncology, European Urology, Journal of Urology, European Urology Oncology
– Kluczowe badania wpływającą na globalna praktykę kliniczną nad PSMA-PET, terapii systemowej i terapii w fokalnej w raku prostaty

dr hab. n. med. Paweł Rajwa jest mocno zaangażowany w organizacjach europejskich o czym świadczą role jakie w nich sprawuje:

– Członek eksperckiej grupy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego ds. raka prostaty
– Współpracuje z grupą roboczą EAU ds. obrazowania, terapii fokalnej i uropatologii
– Redaktor platformy edukacyjnej UROONCO EAU

Nagrody i wyróżnienia:

– Nagroda Instytutu Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu (Najlepszy Naukowiec 2023)
– Nagroda Naukowa POLITYKI 2023 w kategorii „Nauki o Życiu”
– Laureat konkursu “Supertalenty w Medycynie” 2024 (II miejsce)
– Nagroda zarządu Polskiego Towarzystwa Urologii (2018)
– Nagroda Najlepsi z Najlepszych SUM, stypendium MEiN, FRN START i inne

Ceniony lekarz i naukowiec, ceniony za wkład w rozwój diagnostyki i leczenia raka prostaty. Dzięki pracy klinicznej, międzynarodowej współpracy i pionierskim badaniom (szczególnie w zakresie raka prostaty), przyczynia się do podnoszenia jakości opieki nad pacjentami oraz rozwoju spersonalizowanej medycyny urologicznej.

Dzięki temu pacjenci czują się zaopiekowani i wysłuchani, a każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, z pełnym szacunkiem i zrozumieniem. Profesor Rajwa wierzy, że empatia to podstawa skutecznej medycyny — szczególnie w urologii onkologicznej, gdzie decyzje terapeutyczne wymagają nie tylko wiedzy, ale i zaufania między lekarzem a pacjentem.